Logo İmgesel Açılımı

Erciyes Kolejinde ortaokula başlayan her öğrenci okulun ilk haftasında bir yabancı dil yetenek ölçümüne katılır.

Yabancı dil öğretmenlerimiz tarafından sohbet havasında geçen bu görüşmeler video kayıt altına alınır. Ortaokuldan mezun olma safhasına gelindiğinde bu görüşmeler yenilenir ve yabancı dildeki öğrenci gelişimini gözler önüne seren sistemimiz meyvelerini verir.

"BEFORE" Önce demektir. Öğrencinin yabancı dil becerilerindeki ilk halini simgeler. B harfi içindeki ok öğrencinin başlangıç durumunu temsil eder.

"AFTER" Sonra demektir. Yabancı dil eğitiminden sonraki gelişimi simgeler. A harfi içerisindeki ok geleceği ve öğrencinin gelişim durumunu temsil eder.

"MAVİ ÇOCUK SİMGESİ" Öğrenciyi simgeler. Kollarının yukarı doğru kaldırılmış olması geleceği ve dünyayı kucaklamasının göstergesidir. Burada öğrencilerimiz dünyayı kucaklar.

"YEŞİL OKLAR" Erciyes Koleji öğrencilerinin yükselen değerler olmasını simgeler. Buradan mezun olan her öğrenci dünyaya açılmaya hazır birer cevherdir.

"LACİVERT" Yeniliğin ve gelişimin rengidir. Öğrencilerimizin ham halde alınıp yabancı dil eğitimleriyle donanımlı hale getirilmelerinin göstergesidir. Bu gelişim öğrencilerimize öz güven telkin ederken somut şekilde gelişimlerini görmek onları motive de eder.

"YEŞİL" Paylaşım, uyum ve huzuru temsil eder. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır ve uyum ile huzuru getirir. Bu renkler paylaştıkça çoğalan bir bilgi birikimiyle, dünyaya uyum sağlamayı ve kendine güvenin verdiği huzuru temsil eder.

Öncesi temel, sonrası yükseliştir. Başlangıcını unutmadan sonrasını inşa eden yeni ufuklar yetiştiriyor, o ufukları seyre doyamıyoruz.