Kayıt Ücretleri ve Açıklamalar

BAŞARIYA KAYDOLMANIN TAM ZAMANI!
SAATLERİNİZİ AYARLAYIN!

 ERKEN KAYIT DÖNEMİMİZ BAŞLIYOR! 
Kayseri'de eğitimin öncüsü olan Erciyes Koleji 30. yılına özel Erken Kayıt Fırsatlarıyla sizleri başarıya davet ediyor.

Değerli Velilerimiz;

Erciyes Koleji; geçmişten gelen tecrübeyle, ulusal ve uluslararası platformlarda elde ettiği akademik, sportif, sanatsal ve sosyal başarılarla, öğrenci odaklı anlayışla, sizlerden aldığımız emanetler olan evlatlarımıza kattığı değerlerle yeni eğitim-öğretim yılında da Kayseri’nin gururu olmaya devam edecektir.

Kurumumuz; öğrenci, öğretmen, veli ve mezunları ile öğrencisini eğitimle donatmak adına sizlere kapılarını açıyor. Sizleri başarıya ve zirveye, hep birlikte gülümsediğimiz, öğrenmenin keyfe dönüştüğü bir ortama davet ediyoruz!

Bu ailenin birer ferdi olmak ve bu aileye katılmak isteyen siz değerli velilerimize, kurumumuza gösterdiğiniz ilgi, duyduğunuz güven ve verdiğiniz destek için teşekkür eder; bu eğitim yolculuğunda bizlere eşlik etmek ve erken kayıt fırsatlarından yararlanmak üzere 19 Mart 2023 tarihine kadar yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için sizleri kurumumuza bekleriz.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılımızın sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini dileriz.

 

 KAYIT İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR 

1- Sınıf kontenjanlarımızın sınırlı olması sebebiyle 19 Mart 2023 tarihine kadar kayıt yenileme işlemleri tamamlanması gerekmektedir. Bu tarihten sonra dışarıdan yeni kayıt/nakil öğrenci işlemleri başlayacağından; kayıt yenileyecek velilerimizin, işlemlerini gününde yaptırmalarını önemle rica ederiz.

2- Çeşitli alanlarda bursu olan (Eğitim, spor vb.) öğrencilerimizin burslarının devam edebilmesi için 11 Mart 2023 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Belirtilen tari- he kadar kaydı yenilenen öğrencilerimizin burs indirimi, yıllık eğitim ücreti üzerinden uygulanır. Belirtilen 11 Mart 2023 tarihinden sonra öğrencilerin bursları tekrar değerlendirmeye alınacaktır.

3- Yeni kayıt hakkı verilen öğrencilerin velilerine karar verme süresi olarak 3 iş günü tanınır. Bu süre içinde işlemlerini tamamlamayan velilerimiz, kontenjan hakkını devretmiş sayılır. Sonraki olası kayıt talepleri, kontenjan durumuna göre değerlendirilir.

4- Okulumuzda kayıt görüşmeleri, randevu sistemine göre kayıttan sorumlu yönetici ile görüşerek başlar.

5- Erken kayıt indiriminden yararlanmak isteyen velilerimizin 19 Mart 2023 tarihine kadar kesin kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıt işlemi yapılmayan öğren- cilerimizin kayıt süreci kontenjan olması halinde yeniden değerlendirilecektir.

6- Okulumuza kayıt için başvuru yapan öğrencilerle rehberlik birimi tarafından gelişimsel özelliklerini değerlendirmek için “Öğrenci Tanıma Çalışması”, Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından ise “Okula Kabul” sınavları yapılır. Sınıf düzeylerine göre kayıt-kabul aşamaları aşağıda belirtilmiştir.

 • Anaokulu 4-5-6 yaş ve 1. sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için Rehberlik Tanıma Çalışması, başvuru sırasına ve bireysel görüşmelere göre kontenjan dâhilinde yapılır
 • 2, 3 ve 4. sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için Rehberlik Tanıma Çalışması ve Okula Kabul Sınavı ile, 
 • 5. Sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için Rehberlik Tanıma Çalışması ve 26 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan “EGS-Erciyes Giriş Sınavı” ve Rehberlik Tanıma Çalışması sonucuna göre, 
 • 6, 7 ve 8. Sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için Rehberlik Tanıma Çalışması ve Okula Kabul Sınavı ile,
 • 9. Sınıflarımızda öğrenim görecek öğrenciler ise 26 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan “EGS-Erciyes Giriş Sınavı” ve MEB’in Haziran 2023’te uygulayacağı “LGS” ye göre Türkiye sıralamasında elde ettiği yüzdelik dilimine göre,
 • 10, 11 ve 12. sınıflarımızda, boş kontenjan oluşması durumunda Rehberlik Tanıma Çalışması ve Okula Kabul Sınavında elde ettiği başarıya göre öğrenci alınacaktır.
   

7- Kayıt iptal talebi halinde kuruma resmi kayıt günü temel alınarak, MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesi 3a bendi gereği öğretim yılı başlamadan ayrılanlara kayıt ücretinin %10’u dışındaki kısmı iade edilir.

8- MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 5. ve 6. bölümlerinde belirtilen hükümler çerçevesinde ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 04.01.2015 tarihli ve 31451 sayılı yazıları gereği; Kurumumuz, geçmiş Eğitim-Öğretim dönemine ait ücreti ödenmeyen öğrencilerin kayıtlarını yenilememe hakkına sahiptir. Ücretini ödememekte ısrarcı olan veli/ vasinin çocuğunun kaydı Maarif Müfettişleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda Nakil Yerleştirme Komisyonu aracılığıyla uygun olan resmi okula veya açık liseye alınmaktadır.


Eğitim ücretleri, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu başta olmak üzere konuya ilişkin mevzuat hükümleri dikkate alınarak ilan edilmiş olup, Erciyes Koleji ilan tarihinden sonra erken kayıt, indirim ve ücret değişikliği haklarını değişen koşullar çerçevesinde saklı tutarÜcretlerimize KDV dâhildir. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı için hâlen geçerli KDV oranı eğitim ve yemek bedeli için %8’dir. KDV oranında yapılacak olası bir değişiklik en kısa sürede tarafınıza yansıtılacaktır.

 • 18 Şubat 2023 – 19 Mart 2023 tarihleri arasında kayıt yaptıran velilerimize eğitim ücretleri üzerinden %4, yemek ücretleri üzerinden ise %13 Erken Kayıt İndirimi uygulanır.
 • Mevcut velilerimizin Anasınıfından 1. Sınıfa, 4. Sınıftan 5. Sınıfa ve 8. Sınıftan 9. Sınıfa geçen öğrencileri için “Yıllık Eğitim Ücreti” üzerinden 2500 TL Geçiş İndirimi uygulanır.
 • Kardeş öğrencilerin her birinin eğitim ücretinden 2500 TL Kardeş İndirimi uygulanır.
 • Eğitim ve yemek ücretinin tamamının tek seferde kredi kartı, banka havalesi veya EFT ile ödenmesi koşuluyla “Eğitim Ücreti” üzerinden %4 Peşin Ödeme İndirimi uygulanır.
 • Birden fazla burs hakkı kazanılması durumunda, öğrencinin lehinde olan en yüksek orana sahip burs oranı uygulanır.
 • %50 ve üzeri burs almaya hak kazanan öğrencilerin kayıtlarında “Yıllık Eğitim Ücretleri” temel alınır. “Erken Kayıt İndirimi” dışındaki indirimler uygulanmaz.
 • İlan edilen eğitim ve yemek ücretlerine servis, kıyafet ve yardımcı kaynak ücretleri dâhil değildir. Öğrenci servisi, okulumuzun yöneticilerinin denetim ve gözetiminde anlaşmalı servis firması tarafından yapılır.
 • LGS (Liseye Geçiş Sistemi) sebebiyle 9. sınıflar için Erken Kayıt İndirim oranı Haziran-Temmuz döneminde de geçerlidir.
 • Tüm indirim kalemleri sadece 2023 - 2024 öğretim yılını kapsar ve 1 yıl geçerlidir.
 

 ÖDEME BİLGİLERİ VE SEÇENEKLERİ 

EFT/HAVALE İLE ÖDEME

•Bu ödeme seçeneğinde öğrenci kayıt ücreti, kayıt esnasında aşağıda belirtilen hesaba tek seferde yapılır.

• Açıklama kısmına öğrenci adı, soyadı ve TC kimlik numarası yazılmalıdır.

BANKA HESAP ADI IBAN

BANKA

HESAP ADI

IBAN

AKBANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR68 0004 6000 0788 8000 4057 72

İŞ BANKASI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR11 0006 4000 0015 3003 7312 97

ALBARAKA BANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR13 0020 3000 0761 2511 0268 13

DENİZBANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR35 0013 4000 0197 0709 2000 01

 

BANKA KANALIYLA OTS İLE ÖDEME

OTS (Otomatik Taksit Sistemi) ile 1 Peşin + 8 Taksitle ödeme yapılabilir.

KREDİ KARTI İLE PEŞİN ÖDEME
Bankaların uyguladığı kredi kartı taksit kampanyaları hakkında Muhasebe biriminden bilgi alınabilir).

KAYIT GÖRÜŞME VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 18 Şubat 2023 tarihinden itibaren hafta içi 09.00-18.00, Cumartesi günleri 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilir.

* Özel Erciyes Eğitim Kurumları, broşürde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

 

12810
27.12.2021