Kayıt Ücretleri ve Açıklamalar

Değerli Velilerimiz,

Seçkin eğitim kadromuz, geleceğe yön veren vizyonumuz ve doğayla bütünleşen kampüsümüzle yeni eğitim öğretim yılına hazırız! Siz de erken kayıt fırsatlarıyla geleceğe kalıcı imzalar atan ve başarının adresi olan Erciyes Koleji ailesinde yer almak istemez misiniz?

Erciyes Koleji, 28 yıllık eğitim köklerinden aldığı tecrübeyle, ulusal ve uluslararası platformlarda elde ettiği akademik, sportif, sanatsal ve sosyal alanlardaki başarılarla yeni eğitim-öğretim yılında da Kayseri’nin gururu olmaya devam edecektir.

Kurumumuz; öğrencisi, öğretmeni, velileri ve mezunları ile birlik ve beraberlik içerisinde sizlere kapılarını açıyor. Sizi salgının ve mesafenin olmadığı, başarıya ve zirveye hep birlikte gülümsediğimiz, gülümsemelerimizin maskeler altında gizlenmediği, öğrenmenin keyfe dönüştüğü bir ortama davet ediyoruz!

Bu ailenin bir ferdi olmak ve bu aileye katılmak isteyen siz değerli velilerimize, kurumumuza gösterdiğiniz ilgi, duyduğunuz güven ve verdiğiniz destek için teşekkür eder, erken kayıt fırsatlarından yararlanmak üzere 31 Mart 2022’ye kadar kayıt işlemleri için sizleri kurumumuza bekleriz.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılımızın sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesi dileğiyle…

 

  KAYIT İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR  

1- Sınıf kontenjanlarımızın sınırlı olması sebebiyle 31 Mart 2022’e kadar kayıt yenileme işlemleri tamamlanması gerekmektedir. Kayıt yenileyecek velilerimizin, işlemlerini gününde yaptırmalarını önemle rica ederiz.

2- Çeşitli alanlarda bursu olan (Eğitim, spor vb.) öğrencilerimizin 7 Mart 2022 tarihine kadar okul kayıtlarını yenilemesi gerekmektedir. Aksi takdirde öğrencilerin bursları tekrar değerlendirmeye alınacaktır.

3- Kayıt hakkı verilen öğrencilerin velilerine 7 iş günü karar verme süresi tanınır. Bu süre içinde işlemlerini tamamlamayan velilerimiz, kontenjan hakkını devretmiş sayılır. Sonraki olası kayıt talepleri, kontenjan durumuna göre değerlendirilir.

4- Okulumuzda kayıt görüşmeleri, randevu sistemine göre kayıttan sorumlu yönetici ile görüşerek başlar.

5- Okulumuza kayıt için başvuru yapan öğrencilerle rehberlik birimi tarafından gelişimsel özelliklerini değerlendirmek için “Öğrenci Tanıma Çalışması”, Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından ise “Okula Kabul” sınavları yapılır. Sınıf düzeylerine göre kayıt-kabul aşamaları aşağıda belirtilmiştir.

  • Anaokulu ve 1. Sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için "Öğrenci Tanıma Çalışması” ile,
  • 2 ve 3. sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için "Öğrenci Tanıma Çalışması" ve “Okula Kabul Sınavı” ile,
  • 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için “Okula Kabul Sınavı” ya da “Erciyes Giriş Sınavı” ile,
  • 9. sınıflarda öğrenim görecek öğrenciler için LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve "Okula Kabul Sınavı" ya da “Erciyes Giriş Sınavı” ile aday kayıtları alınır.

Başvuruların kontenjanı aşması halinde başvuru tarihi önceliği dikkate alınarak öğrencilerimizin kesin kaydı yapılır.

6- Kesin kaydı gerçekleşen öğrencilerimize, İngilizce Yeterlilik Tespit sınavları uygulanır. Sınav tarihleri öncesinde velilerimize bildirilir.

7- 360 Sayılı ve 12.01.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı uyarınca kayıt yenileme işlemlerinin 31 Mayıs 2022 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Aynı kararda, bu tarihe kadar mazeret belirtmeksizin kaydı yenilenmeyen öğrencinin sınıf kontenjanının tamamlanmış olması durumunda kayıt yenileme işlemlerinin yapılamayacağı belirtilmiştir.

8- 31 Mayıs 2022 tarihine kadar mazeret beyan ederek kayıt yenileme işlerini yapmayan velilerimize yukarıda belirtilen erken kayıt indirimi uygulanmayacaktır.

9- Ayrıca 20.03.2012 tarihli ve 28239 Sayılı MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 55. maddesi uyarınca; Kurumumuz, geçmiş Eğitim-Öğretim dönemine ait ücreti ödenmeyen öğrencilerin kayıtlarını yenilememe hakkını saklı tutar.

* Yemek ücreti KDV DAHİL toplam 7.850 TL‘dir.  Anaokulu ve İlkokulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi ara öğünü, yemek ücretine dahildir.
* Okulumuzda devam eden öğrencilerimiz için 800 TL MEVCUT VELİ İNDİRİMİ uygulanır.
* Kardeş öğrencilerin her birinin eğitim ücretinden 1250 TL KARDEŞ İNDİRİMİ uygulanır.
* Anaokulundan 1.sınıfa; 4.sınıftan 5.sınıfa; 8.sınıftan 9.sınıfa kaydolan öğrencilerimiz için 1650 TL GEÇİŞ İNDİRİMİ uygulanır.
* Kayıt esnasında peşin ödeme yapan velilerimize eğitim ücreti üzerinden %5 EK İNDİRİM uygulanır.
* LGS (Liseye Geçiş Sistemi) sebebiyle 9. sınıflar için Erken Kayıt İndirim Haziran-Temmuz döneminde de geçerlidir.
* Ortaokul ve Lise seviyelerinde hafta sonu Akademik Takviye Kurslarımız ücretsizdir.
 

  ÖDEME BİLGİLERİ VE SEÇENEKLERİ  

EFT/HAVALE İLE ÖDEME

•Bu ödeme seçeneğinde öğrenci kayıt ücreti, kayıt esnasında aşağıda belirtilen hesaba tek seferde yapılır.

• Açıklama kısmına öğrenci adı, soyadı ve TC kimlik numarası yazılmalıdır.

BANKA HESAP ADI IBAN

BANKA

HESAP ADI

IBAN

AKBANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR68 0004 6000 0788 8000 4057 72

İŞ BANKASI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR11 0006 4000 0015 3003 7312 97

ALBARAKA BANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR13 0020 3000 0761 2511 0268 13

DENİZBANK

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM

KURUMLARI TİC. A.Ş.

TR35 0013 4000 0197 0709 2000 01

 

BANKA KANALIYLA OTS İLE ÖDEME

OTS (Otomatik Taksit Sistemi) ile 1 Peşin + 8 Taksitle ödeme yapılabilir.

KREDİ KARTI MAIL ORDER İLE TAKSİTLİ ÖDEME

1 Peşin + 8 Taksitle kredi kartına taksitli ödeme yapılabilir.

SENET VE ÇEK İLE ÖDEME

Velilerimizden her aya ait senet veya çek alınarak 1 peşin + 8 taksitle ödeme yapılabilir. Alınan senetler ve çekler Banka kanalıyla tahsil edilir.

KAYIT GÖRÜŞME VE ÇALIŞMA SAATLERİ

Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 07 Şubat 2022 tarihinden itibaren hafta içi 09.00-18.00, Cumartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilir. (Pandemi koşulları sebebiyle değişiklik gösterebilir.)

* Özel Erciyes Eğitim Kurumları, broşürde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.