Hakkımızda

1979 yılında çeşitli meslek gruplarından aynı idealleri paylaşan 42 ileri görüşlü, yüce gönüllü insan bir araya gelerek o günün şartlarında eğitimin bu milletin aydınlık yolu olduğu bilinciyle eğitim faaliyetleri için bir vakıf kurmaya karar verir. Amaç ortak hedef tektir. Kuruluşta öncelik eğitimin ulaşamadığı, imkânların yetersiz kaldığı yerlerdeki genç dimağlara ulaşıp barınma, eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktır. Kuruluşta öncelik eğitimin ulaşamadığı, imkânların yetersiz kaldığı yerlerdeki genç dimağlara ulaşıp barınma, eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktır.  Bu doğrultuda 1994 yılında 34 yatılı lise öğrencisi ile resmi olarak eğitim öğretim hayatına başlanmıştır. Ardından sadece bir yıl gibi kısa bir süre içirisinde her kademeden öğrenciye ulaşıp daha çok hayata dokunmak,eğitim ve öğretim hizmeti ile bir filizden dev, köklü bir ağaç oluşturmak amacıyla 40 öğrenci ile ilköğretim okulumuz da hizmete açılmıştır.

42 kişinin tüm varlıklarını ortaya koyarak bize emanet ettikleri bu yolda gelişerek, değişerek, çağı yakalamak hatta çağın önüne geçme düşüncesiyle ve gayretiyle günümüze kadar gelinmiştir.

1994 yılında 34 öğrenci ile çıktığımız bu yolculuğumuz; 2000 ylında 400 öğrenci ile devam edip 2018 yılında tam kapasite 1200 öğrenci ile sürmektedir.

İlk günden, atılan ilk tohumdan düşen son yaprağa kadar emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

 

6393