Destek Hizmetler

SAĞLIK

Kurumumuzda acil bir durumda ilk müdahaleyi yapabilecek şekilde donatılmış revir bulunmaktadır. Sağlık birimimizde Kurum Doktoru ve daimi okul hemşiremiz görev yapmaktadır. Öğrencilerimizin sağlığı dikkatle izlenir, fiziksel gelişim ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi kayıt altına alınır. Düzenli ilaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaç saatleri hemşiremiz tarafından dikkatle takip edilip ve ilaçlarını doğru bir şekilde, aksatmadan kullanmaları sağlanarak sağlık danışmanlığı yapılır. Doktor ve hemşiremiz tarafından rutin yemekhane ve kantin alanlarının tüm denetimleri, okulun hijyenik şartlara uygun olarak temizliğinin kontrolü de gerçekleştirilmektedir.

İlkyardım önlemlerinin yeterli olmayacağı hallerde velilerimizi mutlaka bilgilendirilir ve öğrencimiz velimizin bildireceği sağlık kuruluşuna yönlendirilir.  Velimize ulaşılamadığı durumlarda doktor ve hemşiremiz nezaretinde öğrencimiz en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılarak tedavisi sağlanır.

GÜVENLİK

Kampüsümüz 24 saat boyunca (2495 sayılı Güvenlik Kanunu gereğince) güvenlik birimince korunmaktadır. Kampüsümüzün güvenliği ileri teknolojilerle desteklenerek, uzman ve yetkin güvenlik görevlileri tarafından sağlanır.

Kampüsümüzde gündüz ve gece güvenliğini sağlayan “Özel Güvenlik Birimi” yer alır. Güvenlik için güçlü bir teknik donanım ve yüksek güvenlik standartları kullanılır. Tüm giriş çıkışlar bilgisayar ortamında kaydedilir. Kampüsümüz dış alanları dahil güvenlik kameraları ile izlenerek tüm gün görüntü kontrolü ve kaydı yapılır.

YEMEK

Zihinsel faaliyetlerin uygun bir şekilde sürdürülmesi için düzenli ve sağlıklı beslenme önemlidir. Bu bağlamda okulumuz, profesyonel mutfak kadrosuyla hijyenik, sağlıklı, leziz yemekleriyle hizmet vermektedir. Ayrıca her ay dünya mutfağıyla öğrencilerimize kapılarını açan yemekhanemiz dünyadaki farklı tatlar denememizi ve damak zenginliği oluşturmamızı sağlamaktadır.

Her sınıf, kendisine ait masalarda öğretmenleri ile birlikte yemeklerini yemektedir. Sınıf kademelerine göre yemekhaneye geliş saatleri daha rahat ortamda beklemeden yemek yemeleri için değişiklik göstermektedir.