Yönetim Kurulu Başkanımızdan
MUSTAFA HASTEKKEŞİN

Yönetim Kurulu Başkanı

Erciyes Koleji 30 yıla yakın zamandır eğitime gönül vermiş, öğrenci odaklı eğitim sistemiyle nice fidanlar yetiştirmiş köklü bir eğitim kurumudur. Yeşille, maviyle iç içe kampüsümüz, ekolojiye ve tarıma önem veren, toprağa dokunan çocuklarımız, hayvan sevgisini yüreklerine yerleştirdiğimiz ve onların bakımını üstlenen evlatlarımız, öğrenci yeteneklerini beceriye dönüştürdüğümüz nice tasarım ve beceri atölyelerimiz ile Orta Anadolu’da eğitime öncülük eden okullar arasında yer almaktayız.

Öğrencilerimiz girdikleri tüm sınavlarda akademik olarak Erciyes Koleji farkını ortaya koymuş, nitelikli okullarda boy göstermişlerdir. Aynı zamanda spora ve sporcuya verdiğimiz önemle de il içi ve dışında hatta millî takım kadrolarında yer alarak ülke sınırları dışında da bizi başarıyla temsil etmektedirler. Eş zamanlı olarak yürütmekte olduğumuz dört Avrupa projesiyle de Erciyes Koleji adı dünyaya açılarak başarılı çalışmalara imza atılmıştır. Çok büyük bir azmin ve gayretin eseri olan bu çalışmalar, bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Atatürk’ün dediği gibi en büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır. Biz de eğitime gönül vermiş kişiler olarak kurumumuz çatısı altında çift dilli eğitim programımızla, koridorlarımızda oluşturduğumuz bünyesinde kültür varlığı bulunduran okul müzesi türünde Türkiye’de bir ilk olan yaşayan tarih müzemizle, yaşayan kampüs fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş doğayla iç içe şehrin gürültüsünden uzak yerleşkemizle cehalete karşı açılan savaşta öğrencilerimize çağdaş, verimli ve konforlu bir eğitim imkânı sunmaktayız.

Aile bilinci ve aidiyet duygusuyla dolu idareci ve öğretmenlerimizle çalışmaktan ve eğitime hizmet etmekten duyduğumuz mutluluğu bir kez daha paylaşmak isterim.

“Öğrenme, beşikten mezara kadardır.” düsturundan hareketle her geçen gün kalitemizi artırarak eğitim adına büyük adımlar atmaya devam edeceğimizi belirtiyor ve nice hayata ya da eğitime dair başarılarda sizlerle buluşmayı diliyorum.

 

6832