Uygulama İstasyonları

Life Skills Street (Yaşam Becerileri Sokağı) otantik uygulaması istasyonlarında, öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri yabancı dil becerilerini gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumlara uyarlamaktadır. Bu uygulama istasyonlarımız şunlardır:

PASTANE İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz bu istasyonda pastane veya fırın ortamında temel ihtiyaçları için kullanmaları gereken diyalogları öğrenirler.
 

TOURIST INFORMATION CENTRE İSTASYONU
 


Bu istasyonda öğrencilerimiz İngiliz, Alman ve İspanyol turistlere rehberlik etmeyi deneyimlerken yabancı dil hâkimiyetlerini uygulamaya dökme şansı elde ederler.
 

METRO iSTASYONU
 


Öğrencilerimiz metro toplu taşıma aracını bekleme esnasında karşılarına çıkabilecek diyalogları İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde geliştirirler.
 

YOLCULUK iSTASYONU
 


Öğrencilerimiz toplu taşıma araçlarında seyahat ederken işlerine yarayacak diyalogları İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde deneyimlerler.
 

HAVAALANI İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz bu istasyonda havaalanında kullanılan kelime ve cümle kalıplarını çalışan ve yolcu rolünde İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde pratiğe dökerler.
 

CADDE İSTASYONU
 


Cadde ortamının canlandırıldığı bu sahnede, yolda yürürken karşılaşabilecekleri insanlarla İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde diyaloglar kurarak dil becerilerini günlük hayatta pekiştirirler.
 

KAFETERYA İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz bu sahnede sipariş verme, isteğini dile getirme ve sohbet etme gibi diyaloglara girerek iletişim becerilerini geliştirirler.
 

HASTANE İSTASYONU
 


Bu istasyonda öğrencilerimiz, hastane ortamında kullanılması gereken kalıpları ve mesleki yabancı dil iletişimini önceden deneyimlemiş olurlar.
 

MANAV İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz manava gittiklerinde kullanmaları gereken İngilizce, Almanca ve İspanyolca kelime ve cümle kalıplarını pekiştirirler.
 

ECZANE İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz karşılaşabilecekleri sağlıkla ilgili problem ve ihtiyaçları kolayca çözüme ulaştırabilmek için eczane istasyonunda yabancı dil pratikleri yaparlar.
 

PARK İSTASYONU
 


Gerçek yaşamdan bir kesit olarak hazırlanan park sahnesinde öğrencilerimiz, hayatın içinden İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde diyaloglar kurarlar.
 

KİTAPÇI İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz okul kütüphanemizden aldıkları İngilizce, Almanca ve İspanyolca kitapları okuduktan sonra bu sahnede kitaplar hakkındaki genel yorumlarını yabancı dillerde ifade eder.
 

YÖNLENDİRME İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz günlük hayatta adres sorma, yer ve yön tarif etme gibi becerileri İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde pekiştirirler ve diyalog kurarak kalıcı öğrenme ortamı oluştururlar.
 

RESEPSİYON İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan resepsiyon istasyonunda otel ortamı yaratarak, yurtdışı seyahatlerinde karşılaşacağı turist ve çalışanlarla rahatlıkla İngilizce, Almanca ve İspanyolca diyalog kurabilirler.
 
 
 

MARKET İSTASYONU
 


Öğrencilerimiz, temel ihtiyaçlarını gidermek için market ortamında karşılaşabilecekleri günlük diyalogları burada uygularlar.