Logo İmgesel Açılımı

Erciyes Koleji, Call Center uygulamasıyla öğrencilerinin ufkunu genişleterek dilde pratik kazanmalarını ve yabancı dili günlük hayatta kullanabilmelerini sağlar. İngilizce ve İspanyolca speaking öğretmenlerimizin çocuklarımızı evlerinden telefonla arayarak dili günlük hayata uyarlamalarını ve hazırlıksız konuşma yapmalarını sağladıkları bir uygulamadır.

"MAVİ KÜRE" Dünyamızı simgeler. Erciyes Kolejinin en önemli amacı dünya vatandaşı yetiştirmektir.  Dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir durumda öğrencilerimiz aldıkları pratik bilgileri hayata geçirme şansı bulurlar.

"KULAKLIK ve MİKROFON" Dört temel beceriden biri olan dinleme ve konuşma becerilerini temsil eder. Telefonda yabancı dil konuşmak bir yaşam becerisidir. Yüz ve mimik desteği olmadan yabancı dili anlayabilmeyi ve konuşabilmeyi simgeler.

"MAVİ" Güven ve sorumluluktur. Çocuklarımız öğretmenlerine güvenir, sorumluklarının bilincinde belirlenen görevlere mutlak katılım sağlarlar.

"LACİVERT" Yeniçağı temsil eder. Öğrencilerimiz öğrendiklerini hayatlarına dahil ederek yeniçağa uyum sağlarlar.

"SİYAH" Sabır, dayanıklılık, bilgelik ve güvenirlikle ilişkilendirilir. Sabırla eğitilen öğrencilerimizin bilgelik ve güvenirlikle yabancı dil hakimiyetini görmekten duyduğumuz onuru simgeler.

Yabancı dili yüz ve mimik desteği olmadan kullanabilmek bir yaşam becerisidir ve Erciyes Koleji öğrencisi demek dilde yaşam becerisine hâkim olmak demektir. Bu yüzden Erciyes Koleji Dünyaya Açılan Kapıdır!