EGS - Erciyes Giriş Sınavı
Tüm kontenjanlarımız dolmuştur. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, sınava girecek öğrencilere başarılar dileriz.

GÜCÜ KEŞFETMEYE HAZIR MISINIZ?
%100'e varan burs fırsatını kaçırmayın!

Erciyes Koleji olarak 24 Şubat 2021 (4. Sınıflar), 25 Şubat 2021 (8,9,10,11. Sınıflar), 26 Şubat 2021 (5, 6, 7. Sınıflar) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz
Erciyes Giriş Sınavına katılmak isteyen 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfta okuyan öğrencileri ve velilerin bu rehberde yer alan hususlara dikkat etmesi gerekir.

HATIRLATMALAR
 1. Sınavlarımız 'Maske–Mesafe-Temizlik’ konusunda bütün tedbirler alınarak seyreltilmiş gruplar halinde sınıflarımızda yüz yüze yapılacaktır.
 2. Sınav için okula gelindiğinde lütfen sosyal mesafeye dikkat ediniz, maskenizin uygun bir şekilde takılmış olduğundan emin olunuz. 
 3. Okul binasına öğrencilerimiz bekletilmeden alınacaklardır. Sınav çıkışında öğrencilerimiz küçük gruplar halinde velilerine teslim edileceklerdir. 
 4. Sınav çıkışında lütfen kalabalık oluşturmayınız sosyal mesafeyi koruyarak öğrencimizi bekleyiniz. 
 5. Sınava katılan tüm öğrencilerimizden başvuru formunda “HES” kodları istenecektir. (HES kodu geçerliliği sınav tarihinden bir gün sonrasını kapsamalıdır)
 6. Aday öğrencilerin sınav başlamadan 30 dakika önce sınav yerinde hazır bulunması gerekmektedir.
 7. Aday öğrencilerin yanlarında sınav giriş belgesi ve kimlikleri ile beraber, siyah kurşun kalem ve silgi getirmeleri gerekmektedir.
 8. Sınavlarımız her sınıf seviyesinde tek oturumda yapılacaktır.
 9. Sınav başvuruları, kontenjan dahilinde olmak üzere 22 Şubat 2021 Pazar günü sona erecektir.
 10. Erciyes Giriş Sınav'ımıza katılım ücretsizdir.
 11. Sınavı sonuçları 08 Mart 2021 Pazartesi günü saat 13.00'dan itibaren ilan edilecek olup sınav sonuç belgenizi okulumuzdan veya web sitemizden alabilirsiniz.
 12. Kazanılan burstan yararlanmak isteyen öğrencilerimizin en geç 21 Mart 2021 tarihine kadar okulumuza kayıt yaptırması gerekmektedir.
 13. Erciyes Koleji öğrencileri EGS - Erciyes Giriş Sınavına katılmayacaklardır.
 14. Salgın nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğünce sınav onayı alınamaması ve de başka mücbir bir sebeple sınav iptal edilebilir ya da ertelenebilir.
Erciyes Kolejiyle içinizdeki gücü keşfedin! Sınırlı kontenjanımızdan yararlanmak için acele edin! Erciyes Kolejli olmak sözde değil gerçek bir ayrıcalıktır.

İşbirliğiniz için teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.