Yemekhane Hizmetimiz

ERCİYES KOLEJİNDE BESLENME ZİRVESİ;

ÖZENLİDİR! Öğrencilerimiz bizim için değerlidir. Onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak günlük enerji ihtiyaçları hesaplanır. Bu ihtiyacın 2/3'ünü karşılayacak menüler hazırlanır. Temel felsefemiz üretimi hijyenik koşullarda yapılmış lezzetli ve sağlıklı yemekler üretmek ve onları en değerlilerimiz olan öğrencilerimize sunmaktır.

KALİTELİDİR! Yemeklerimizi hazırlamak için kullandığımız tüm gıda malzemeleri bilinen markalardan seçilmiş kaliteli ürünlerdir. Bu ürünler Türk Standartları Enstitüsü, Türk Gıda Kodeksi,  Helal Gıda Sertifikası, Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası kalite belgelerine sahip firmalardan satın alınmaktadır.

PROFESYONELDİR! Mutfak personelimiz alanında uzman, hijyene önem veren, işinin ehli ve çocukları seven kadrolardan özenle seçilmiştir. Aşçılıkta Türkiye dereceleri bulunan profesyonel aşçımız önderliğinde ekip olarak öncelikleri lezzet ve sağlıktır.

SAĞLIKLIDIR! Yemek listelerimiz kurum diyetisyenimiz tarafından özenle hazırlanmaktadır. Her yaş grubuna uygun olarak, dengeli ve sağlıklı beslenme göz önünde tutularak, kalorileri tek tek hesaplanarak yapılmıştır. Menülerimiz tamamen organik, sağlıklı ve besin değeri yüksek ürünlerle hazırlanmaktadır.

ZENGİNDİR! Türk mutfağı, dünyanın en zengin mutfakları içerisinde kabul görmektedir. Bizler bu bağlamda öğrencilerimize, kültürümüzün unutulmaz bir parçası olan yemekleri ve yörelerimizin kendine özgü eşsiz lezzetlerini tatmaları için imkan sağlıyoruz.

EVRENSELDİR! Her ay düzenlediğimiz lezzet şölenlerimizde, dünya mutfağının dört bir yanından derlediğimiz evrensel lezzetler ile öğrencilerimizi alışkanlıklarının dışına çıkarıyor, damak zenginliğine erişmelerini sağlıyoruz.

DENETLENMEKTEDİR! Genel Müdürlüğümüzce oluşturulmuş “Kantin-Yemek Komitesi” tarafından menü içerikleri ve yemekler periyodik olarak denetlenmektedir.

DÜZENLİDİR! Yemekhanemiz belirli bir düzene sahiptir. Öğrencilerimiz kendi sınıf seviyelerinde, belirlenen saatlerde, öğretmenleri eşliğinde yemekhaneye gelir ve kendilerine tahsis edilmiş bölümlerde öğretmenleriyle birlikte yemeklerini yerler.

HEYECANLIDIR! Milli, manevi gün ve bayramlarımızda hazırladığımız “Lezzet Şölenleri” ile her ay özenle düzenlediğimiz “Sokak Lezzetleri” adlı etkinliklerimizle öğrencilerimize özel hazırlanan özel sunumlar ve gösterilerle beslenmeyi daha eğlenceli hale getiriyoruz.

MUTLULUK VERİR! Bunca özenle hazırlanmış yemekler ve güler yüzlü mutfak personelimiz öğrencilerimize mutluluk verir.

Sağlıklı Beslenme, İdealist Nesiller ve Geleceğe Atılan İmza!

 

1878
06.10.2021