Neden İngilizce Eğitim Tiyatrosu?

Uluslararası Artspot Eğitim Tiyatro Topluluğu Erciyes Koleji'nde!

Erciyes Koleji olarak öğrencilerimizin dil yeteneklerini geliştirmek, dili aktif kullanmalarına katkıda bulunmak, öz güvenlerini artırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerden biri de 4 yıldır üstüste okulumuzda ağırladığımız Uluslararası Artspot Eğitim Tiyatro etkinliğidir.

Her yıl farklı bir konuyu işleyen bu tiyatro için öncelikle öğrencilerimize konuyla ilgili kitapçıkları dağıtılıp onlara ön bilgilendirme yapılıyor.

Tiyatro sırasında ise bu bilgileri kullanan ve interaktif bir şekilde oyuna katılan öğrencilerimiz farklı bir deneyim yaşıyorlar. Böylece dil konusunda en sık karşılaşılan dili kullanmadaki özgüven problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor ve bu uygulamayla başarıya ulaşıyoruz. Öğrencilerimiz ana dili İngilizce olan yabancılarla diyalog kurarken hem telaffuzda yapılabilecek hataları uygulamalı olarak görüyor, hem de onlar kadar dile hakim olmanın keyfini çıkarıyorlar.

Biz de bu durumda dili yalnızca öğrenen değil, konuşan ve konuşturan öğrenciler yetiştiriyoruz.Artspot Eğitim Tiyatrosu Hakkında
ArtSpot, eğitim tiyatrosu ve ELT (İngilizce Dil Öğretimi) alanında kökleri olan profesyonel bir tur tiyatrosu şirketidir.

1997 yılında kurulan ArtSpot, müzik tiyatrosunu, fiziksel komediyi ve anlamlı hikayeleri kendi taze ve farklı bir şekilde birleştirerek, dünyanın dört bir yanındaki genç izleyiciler için orijinal eserler ve uyarlanmış klasikleri icra eder.