YÖNETİCİLERİMİZ "EĞİTİMDE YENİ AKIMLAR" PEŞİNDE!

YÖNETİCİLERİMİZ "EĞİTİMDE YENİ AKIMLAR" PEŞİNDE!

Yenilik ve değişimde öncü yaklaşımlarla dikkat çeken Erciyes Koleji, Antalya'da düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un da misafir olarak bulunduğu 19. TÖZOK Geleneksel Eğitim Sempozyumuna katıldı. Eğitimcileri buluşturan bu sempozyumda; eğitimde yeni akımların tartışıldığı panel ve çalıştaylar düzenlendi. Geleceğe yön vermek, evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için daha neler yapabileceğimizi tartıştık. Sayın Bakanımızın derin bilgilerinden yararlandık. Üç gün sonunda tüm izlenimlerimizi değerlendirdik ve meslektaşlarımızla görüştük. Bu fikir alış verişi sonunda kurumumuz ve yol arkadaşlarımız ile bir kez daha gurur duyduk. Bir kez daha iddia ediyoruz. Gelecek Bizimle Zirvede!

 

OUR MANAGERS ARE LOOKING FOR ''NEW TRENDS IN EDUCATION''!

Erciyes College, which draws attention with pioneering approaches in innovation and change, participated in the 19th of TÖZOK Traditional Education Symposium held in Antalya and the Minister of National Education Mr. Ziya Selçuk was also a guest of the symposium.  In this symposium, which brought together the educators, panels and workshops were organized where new trends in education were discussed. We discussed what more we could do to guide the future, to raise our children in the best way possible. We took advantage of Mr. Minister's deep knowledge. At the end of the three days, we assessed all of our impressions and interviewed our colleagues. At the end of this exchange of ideas, we were once again proud of our institution and our comrades. Once again, we claim. The Future Is At The Summit With Us!

 

---> www.erciyeskoleji.com

#TheFutureisAtSummitWithUs #GelecekBizimleZirvede #ErciyesKoleji #ErciyesCollege #İngilizce #English #İspanyolca #Spanish #Almanca #German #Kayseri #Talas #Eğitim #Education #Okul #School #ÖzelOkul #PrivateSchool