Saturday & Sunday Fun Day

Saturday & Sunday Funday
With Native Speakers


Çocuklar için oyun asla öylesine, sırf eğlenmek için geçirilen bir zaman değildir. Oyun, aynı anda birçok duyuya hitap eder ve çocukların iç dünyalarında bir ayna görevi üstlenir. Oyunla birlikte çocuk, davranışlarının ve düşüncelerinin farkına varır; çözüm üretme ve farklı düşünme becerilerini geliştirir. Oyun oynarken kendileri de sürecin bir parçası olur. İnteraktif eğitimlerimize katılan çocuklarımız; hayatları boyunca kullanabilecekleri bir dile sahip olmanın yanı sıra, sonradan gülümseyerek hatırlayacakları anılar biriktirecekler..

Çocuğunuz Cumartesi ve Pazar günü evde belirlenen saatte Native Speakers öğretmenlerle uzaktan görüntülü eğitimle İngilizcelerini geliştirecekler. Ortaokul öğrencilerimiz, sadece okul ortamında ve sınıf sıralarında değil; kendi evinde olmanın rahatlığıyla öğrenebilirler. Bu nedenle çocukların hem eğlenerek İngilizce öğrenebileceği hem de onlarla bireysel olarak ilgilenebilecek eğitmenlerin bulunduğu seçeneğini değerlendirmek gerekir.
Saturday & Sunday Fun Day Kazanımları;

 • Çocuk oyun ile eğitim sürecinde aktif rol alır. Sadece pasif bir şekilde dışarıdan bilgiyi alan değil bilgiyi işleyen, üreten, geliştiren yani yaşayarak öğrenen pozisyondadır.
 • Çocuklar okuduğunu ya da yazdığını çabucak unutur, ancak yaşadığını unutmaz. Çünkü oyun esnasındaki anıları, öğrendiği kelimeleri hatırlamasına yardımcı olur.
 • Tekrar etmesi eğlencelidir. Bir ödevi okurken ya da sadece yazarken sıkılabilirler ancak tekrar tekrar oynamaktan sıkılmazlar.
 • Geleneksel yabancı dil öğretim yöntemleri tek seferde sadece bir gramer konusu ya da birkaç kelime öğrenmeye olanak tanırken; oyun esnasında aynı anda hem gramer hem yeni kelimeler hem de her bir kelimenin doğru telaffuzunu öğrenebilirler.
 • Çocuk öğrenim sürecinde hata yapmaktan korkmaz, çünkü nasıl oyun oynarken kaybedebiliyor ise İngilizce öğrenirken de hata yapabileceğini bilir.
 • Oyunların nasıl belli kuralları varsa İngilizcenin de belli kuralları olduğunu bilir ve dilin o kurallara uygun olarak kullanılması gerektiği konusunda farkındalık kazanır.

Bütün bu kazanımlar düşünüldüğünde oyunların çocukların İngilizce öğrenme sürecinin bir parçası olması kaçınılmaz olup, yapılan çalışmalar sayesinde analitik düşünme becerilerini, görsel hafızasını, algılama ve yorumlama becerilerini, çene ve dil kaslarını geliştiren çocuk; hayatını her zaman kolaylaştıracak donanıma sahip olmuş olur.

İçinde Neler Var?

 • Storytelling (Hikaye Anlatımı)
 • Picture Dictionary (Resimli Sözcük)
 • Games (Kelime Oyunları)
 • Tongue Twisters (Tekerleme)
 • Riddles (Bilmece)


 

JoyBox Nedir?
JoyBox ile Çocuklar Hem Eğlenir, Öğrenir Hem de Kazanır!

Saturday & Sunday Fun Day uygulamasında Native Speakers öğretmenlerimiz online derslerinde hikayeler anlatıyor, oyunlar oynatıyor, öğrencilerimize dil öğrenmenin keyfini yaşatıyor. Bu derslerde öğrencilerimiz eğlenerek öğrenirken öğretmenleri onlara anlık şifreler veriyor, bu şifreleri toplayıp JoyBox sistemine doğru şekilde ve zamanında girenler arasından çekilişle sürpriz hediyeler kazanıyorlar. Öğrencilerimiz hem öğrenmenin hem de kazanmanın heyecanını birlikte yaşıyor.