Korona Virüs Önlemleri


KORONA'YLA MÜCADELE SÜRECİMİZ

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZ DE BİZİMLE
26.03.2020
 


Erciyes Koleji bir aile olmanın bilinciyle tüm bireylerimizi süreç hakkında bilgilendirip desteklerini aldı. Okul aile birliğimize bu süreçte de  bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.
 

ULUSLARARASI STANDARTLARDA HİJYEN!
19.03.2020
 

Erciyes Koleji olarak dünyayı saran Korona virüsü salgını nedeniyle yapılan mecburi tatilde boş kalan okulumuzu dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Okulumuzun her birimi titizlikle uluslararası standartlarda dezenfekte edilirken bizler de öğrencilerimizin sağlıkla koridorlarımıza döneceği günü de hasretle bekliyoruz.

 

PERSONELİMİZE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ!
17.03.2020
 

Ülke olarak içinde bulunduğumuz durum hakkında tedbir ve bilgilendirme amaçlı personelimize yönelik bir toplantı yapıldı.
 

YEMEKHANEMİZ DE DEZENFEKTE!
17.03.2020
 

Yemekhanede kullandığımız tüm malzemeler hijyen şartlarına uygun olarak dezenfekte edildi. İçimiz rahat!
 

BİZ HAZIRIIZ!
17.03.2020
 

Dünyayı saran salgın nedeniyle yapmak zorunda kaldığımız mecburi tatilimizde öğrencilerimizi akademik açıdan yalnız bırakmadık ve derslerden geri kalmamaları ve kayıp yaşamamaları için çalışmalarımızı tamamladık. Uzman eğitim kadromuz tarafından müfredata uygun şekilde hazırlanan konu anlatımları ile çocuklarımızın hep yanındayız. Biz hazırız!
 

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZ DE BİZİMLE!
13.03.2020
 
Erciyes Koleji bir aile olmanın bilinciyle tüm bireylerimizi süreç hakkında bilgilendirip desteklerini aldı.
 

SÜREÇ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI!
13.03.2020
 

Konferans salonumuzda yapılan bilgilendirme toplantısında eğitim kadromuza süreçle ilgili bilgi verildi.Mücadele sürecimiz web sitemizden takip edebilirsiniz.

 

 

HİJYENE ÖNEM VERİYORUZ!
13.03.2020
 
Okul koridorlarımıza, yemekhanemiz, okul girişlerine yerleştirilen dezenfektan maddelerle öğrencilerimiz ellerini sık sık dezenfekte ediyor ve kişisel hijyene dikkat ediyor.
 
 

ULAŞIMDA DA HİJYEN!
12.03.2020
 
Erciyes Koleji olası virüs salgını ve yaygın hastalıkları önlemek amacıyla kampüs hijyeninden sonra ulaşım araçlarında hijyen sağlamak amacıyla geniş çaplı bir tedbir başlattı. Bu bağlamda servis araçlarımız dezenfektan maddelerle temizlendi ve bu temizlik belirli periyotlarla devam edecek. Öğrencilerimizin sağlığı için sizleri de sağduyu ve özene davet ediyor, bu süreci sıkıntısız atlamayı diliyoruz.
 

ERCİYES KOLEJİNDE OZONLA DEZENFEKTE!
08.03.2020
 
Dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıklara karşı Erciyes Koleji kampüsünde kapsamlı temizlik, ilaçlama ve ozonla dezenfekte çalışması yapıldı. Yapılan ilaçlamalarda, koruyucu önlemler alınarak uluslararası standartlarda bir hijyen çalışması gerçekleştirildi.Bu uygulamayla öğrencilerimizin bulaşıcı hastalık riskinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Mikrop, mantar ve virüslere karşı tedbir amaçlı çalışmalar belirli periyotlar halinde genişletilerek devam edecektir.  
 
 

CORONA'DAN KORUNABİLİRİZ!
05.03.2020
 
Erciyes Koleji son zamanlarda hızla yayılan ve yeni bir pandemi olduğu düşünülen Corona virüse karşı öğrencilerini tedbir ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirdi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları bölümünden gelen misafirlerimiz el hijyeni, virüse karşı korunma hakkında çok faydalı bilgiler verdi. Kendilerine teşekkür ediyor, biz kişisel bakımımıza dikkat edersek virüs bize yaklaşamaz diyoruz.